Birgün Gazetesi Kültür Sanat   - Cemal Süreya'nın Ankara sevdası sahnede - 

Birgün Gazetesi Kültür Sanat Bölümünde "Beni Öp Sonra Doğur Beni- Bir Cemal Süreya Portresi-"  isimli tiyatro oyunumuzu yayınlayarak verdikleri desteklerinden dolayı Birgün Gazetesine teşekkür ederiz.

 

Cemal Süreya'nın Ankara sevdası sahnede

 

MADIMAK'ta yaşamını yitiren Metin ALTIOK'un 'Şiirin İlk Atlası'nda "Bir Ankara Prensi" olarak yad ettiği şair Cemal Süreya, Yol Ufka Tiyatro Topluluğu'nun (YUTT) adını yine şairin bir şiirinden alan 'Beni Öp Sonra Doğur Beni' oyunu ile kentine dönüyor. 

Yol Ufka Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan temsil kendi deyimleriyle "Süreya'nın yaşamından alıntılarla şaire yakışır bir biyografi" özelliği taşıyor. İki perdelik oyunun ilk perdesinde şairin mülkiyet kavramı, devlet anlayışı, edebiyat istemi sorgulanırken, ikinci perdede ise daha içe dönük olarak şairin çocuk, anne ve kadın anlayışı sahneye aktarılıyor. İlk gösterimi 27 Eylül Cumartesi günü saat 20,00'de YUTT SANAT Sahne'de gerçekleşecek olan oyun, topluluğun İkinci Yeni hareketini gündeme getirmek,şiir ile insan arasında bir köprü kurmak adına üstünde çalıştığı "İkinci Yeni Üçlemesinin" ilki niteliğinde.

Sitemizde bulunan ses, görüntü, resim ve içeriklerin kopyalanması ve izinsiz yayımlanması yasaktır.

Tüm hakları saklıdır © 2021 - 2012 YUTT Sanat

YUTT SANAT (Yol Ufka Tiyatro Topluluğu)